категорії: новина

«ТаРУТА» переспіває пісню «Вася Club» поліським триголоссям.

теґи: 10 липня 2009, Василь Гонтарський: Світла присвята, Vaся Club, Етно-Рок Фундація "ТаРУТА", Клуб "Чеширський кіт"

«Етно-Рок Фундація «ТаРУТА» переспіває одну з найвідоміших пісень гурту «Вася Club» "Ат панядзелка да панядзелка" поліським триголоссям. Свій варіант цього народного шедевру музики мають намір презентувати під час концерту «Василь Гонтарський: Світла присвята», що відбудеться 10 липня у столичному клубі «Чеширський Кіт».

 

«Коли я довідався, що Олександр Снідалов готує до 45-річчя Василя такий концерт, одразу з ним зв’язався. І уявіть, в цей самий час Саша слухав наші пісні і думав: як би нас запросити до участі в концерті? Тож перше, що я від нього почув, було: дивні речі трапляються в світі», – ділиться позитивом Євген «Їжак», керманич гурту «ТаРУТА».

 

Пісню для власного переграння музики вибирали не довго, одразу зупинилися на поліській народній пісні про «козака-голоту і багатого газду», білоруський варіант якої виконував свого часу Василь Гонтарський. Щоправда, на рівненському поліссі пісня має назву «Хмариться-париться» і від сусідсько-білоруського варіанту дещо відрізняється манерою співу і мелодикою.

 

«Український варіант цього твору ми свого часу почули у селі Переброди від місцевого жителя, нині покійного, Івана Петровця (свого часу він виступав на багатьох фестивалях у складі автентичного співочого колективу «Переброди»). Тож виконання саме його варіанту це вшанування пам’яті одразу двох видатних співаків», – говорить «Їжак».

 

Які пісні Василя Гонтарського заграють 10 липня гурти «Юркеш», «От Вінта», «ТишаKids», «InSide», Фома і, власне, самі «Вася Club», залишається невідомим. Натомість точно відомо, що переграння, записані під час концерту, будуть видані окремим диском, а гроші отримані від його продажу підуть на доброчинність. А ще, як повідомив організатор дійства Олександр Снідалов, під час концерту буде проводитися збір коштів на встановлення меморіальної дошки Василю в київській школі №201, де він навчався.