категорії: новина

Балтійська експансія «ТаРУТИ»

теґи: "Skamba skamba kankliai", Вільнюс, Етно-Рок Фундація "ТаРУТА", Литва, Міжнародний фольклорний фестиваль

  «Етно-Рок Фундація «ТаРУТА» приготували для Вільнюсу порцію українського автентичного драйву. 27-30 травня в столиці Литви переможці ХХ ювілейної Червоної Рути презентуватимуть нашу Неньку на міжнародному фольклорному фестивалі «Skamba skamba kankliai» (Гудять-гудять гуслі).

В рамках фестивалю «тарутяни» відіграють серію концертів, під час яких вони представлять всій Балтиці найкращі взірці нашої автентичної пісенної спадщини. Окрім того, «ТаРУТА» проведе майстер-клас з традиційних українських танців, а на завершення фестивалю, під час гала концерту, заграє свої власні обробки народних пісень.

«Репертуар, який ми веземо на цей суто фольклорний фестиваль, наш постійний слухач дуже добре знає. Адже всі ці народні мелодії та тексти ми використовуємо в наших авторських піснях. У більшості випадків – це польовий, тобто експедиційний, матеріал нашого художнього керівника Олени Романенко. Тепер у нас з’явилась можливість презентувати його в оригіналі», – пояснює керманич «Етно-Рок Фундації «ТаРУТА» Євген «Їжак». 

Та не лише шанувальників української автентики потішить «ТаРУТА». Відіграють Етно-рокери у Балтії і свій авторський репертуар. За сприяння відомого литовського художника Юозаса Валюшайтіса та директора «Будинку Чюрльоніса» Стасиса Урбонаса у Вільнюсі відбудеться презентація дебютного альбому «Етно-Рок Фундації «ТаРУТА» – «Народжені в ЛЮБОВІ».  Завдяки цим людям платівку вже можна придбати в Литві. А незабаром і почути наживо в залі музею видатного литовського художника і композитора Мікалоюса Константінаса Чюрльоніса.